МОЖЛИВА ПІДПИСКА НА НОВИНИ АБО АКЦІЇ КЛІНІКИ ДЛЯ ПОСТІЙНИХ КЛІЄНТІВ

Ортопантомограф Planmeca ProOne

Planmeca ProOne це цифровий панорамний рентген з сенсорним інтерактивним управлінням з функціями томографій, які використовують в імплантології.

Відразу слід обумовити, що розуміється під томографією. Деякі виробники пропонують виконувати «томографічні» знімки як частину стандартної панорамної програми. При цьому в технічних характеристиках і рекламних матеріалах програми томографій номінально є присутніми і згадуються. Якість знімків, виконаних по такій «поєднано-спрощенній» технології, враховуючи принципову складність їх отримання, залишає бажати кращого.

Ортопантомограф Planmeca ProOne спеціально сконструйований для виконання цифрових панорамних і томографій програм. Для отримання знімків томографій потрібна додаткова «ступінь свободи» руху скануючої частини рентген апарату. Ця додаткова «ступінь свободи» спочатку закладена в ProOne абсолютно оригінальним чином і дозволяє виконувати знімки томографій без яких-небудь компромісів і спрощень.
Ще один величезний плюс ортопантомографа Planmeca ProOne – він абсолютно простий в експлуатації. Концепція, яка прийнята і реалізовується компанією Planmeca для усього устаткування, що випускається їй, спрямована на те, щоб зробити управління складними багатофункціональними пристроями максимально простим. Чому це важливо?!
Сьогодні усі споживачі різних технічних пристроїв чекають максимальної відповідності останнім досягненням науки і техніки. Поліпшення функціональності технічно складних пристроїв, як правило, пов'язано з додаванням різних режимів, додаткових параметрів, опцій і так далі. Будь-яке усереднювання, узагальнення функцій, як, наприклад, у фотоапаратах типу «мильниця» де все управляється всього однією кнопкою, автоматично знижує усі характеристики і переводить апарат в клас «любительських».
Отримати характеристики максимально можливого рівня можна, тільки управляючи усіма можливими ресурсами і налаштуваннями устаткування. Саме цю гнучкість чекають від устаткування «експертного» або «професійного» рівня. Проте в цьому випадку виникає проблема, протилежна до проблеми «однієї кнопки» - для вибору безлічі різних параметрів потрібно безліч кнопок. Ще більше ускладнює проблему те, що вибір нових параметрів може залежати від попередніх. Як операторові не розгубитися і не помилитися? Допомогти розв'язати проблему може інтерактивне управління. В цьому випадку потрібний додатковий дисплей, на якому вказуються пункти меню налаштування, параметри налаштування і так далі і за допомогою джойстика оператор може управляти вибором параметрів і налаштуванням.

Компанія Planmeca у своїй концепції інтерактивного управління реалізувала найсучасніше рішення – управління налаштуваннями робиться не за допомогою джойстика, а шляхом натиснення на, безпосередньо, сенсорний екран кольорового графічного дисплея!
Відразу після виконання, знімок відображається на сенсорному екрані, для того щоб оператор міг відразу проконтролювати його інформативність. ProOne може виконати і зберегти у своїй пам'яті знімок навіть не будучи підключеним до комп'ютера.
Така концепція дозволяє працювати з дуже складним професійним устаткуванням з множиною можливостей будь-якому операторові. Дотично ортопантомографов Planmeca це означає, що будь-який лікар стоматолог після короткого ознайомлення може використати можливості цих апаратів в повному об'ємі!
В сукупності інтерактивне управління і достатня кількість «ступенів свободи» створюють ще одно безперечну і дуже важливу перевагу! Суть його в максимально комфортному і правильному позиціонуванні пацієнта.

Проблема, з якою зіткнулися практично усі користувачі «приставок томографій» полягає в тому, що позиціонування пацієнта дуже не точне, трудомістке і займає досить багато часу. По суті, треба «підставити» голову пацієнта в місце, «зручне» рентгену, так, щоб розтин, що цікавить, потрапив у відповідний фрагмент траєкторії панорамного знімка. По відгуках, в деяких випадках, знімки томографій не виконувалися тільки унаслідок небажання «мучити» пацієнта! У багатьох клініках, обладнаних панорамними рентгенами з приставками томографій, знімки томографій не виконуються тільки через відсутність досвідченого рентгенолога-оператора, який пам'ятає призначення кнопок і уміє правильно позиціонувати пацієнта.
У ортопантомографі ProOne вибір програм і налаштувань здійснюється буквально декількома натисненнями на панелі управління. Голова пацієнта легко і швидко позиціонується стандартним чином за сталою нормою для облаштувань експертного класу, системі 3-х лазерних променів. Уся процедура підготовки пацієнта до виконання будь-якої програми, будь-якого знімка займає мінімально можливий час, комфортна і не вимагає високої кваліфікації оператора. З досвіду експлуатації ортопантомографів Planmeca, - будь-який лікар або асистент лікаря може бути навчений управлінню цими апаратами буквально протягом години. Уся необхідна для вибору режимів інформація «підказується» на екрані дисплея і операторові немає необхідності що-небудь запам'ятовувати, записувати і так далі.

Панорамні рентгени компанії Рlanmeca вже зарекомендували себе як виключно надійні і точні. Це устаткування позиціонується як устаткування вищого експертного класу і цілком відповідає очікуванням.
Багато в чому якість знімка визначає напівпровідниковий сенсор, що сприймає рентгенівські промені. У панорамних рентгенах Planmeca використовується сучасний високоякісний CCD сенсор з дуже великою роздільною здатністю і великим динамічним діапазоном. У сенсор вбудована система автоматичного шумозаглушування. Завдяки високій чутливості сенсора, променеве навантаження на пацієнта значно понижена. Параметри випромінювання ProOne практично такі ж як і в звичайних інтраоральних рентгенах максимальна напруга 70 kV, максимальний струм 8 mA!

Програми, які реалізовані в ортопантомографі Planmeca ProOne:

Стандартні :
Панорамні програма - доросла : в цій програмі операторові доступні для вибору 9 шарів ( 3 розміри х 3 форми щелеп), що відображаються. Нелінійні спотворення практично відсутні. Виробник заявляє про те, що коефіцієнт збільшення постійний для усіх фрагментів знімка.

Дитяча (педіатричний режим) – значно знижує променеве навантаження при виконанні знімків дітям.

Подвійний знімок (відкритий закритий суглоб) латеральної проекції ВНЧ суглоба.

Подвійна задньо-передня проекція ВНЧ суглоба.

Заднепередня проекція верхньощелепних пазух.

Опції:
Вертикальна і горизонтальна сегментація знімків – дозволяє в ще більшій мірі понизити променеве навантаження на пацієнта, вимикаючи випромінювання в тих фрагментах панорамних знімків, діагностика яких не потрібна. Це можливо завдяки повністю автоматизованому первинному коліматору.
Додаткова «інтерпроксімальна» панорамна програма – панорамна програма в якій промені паралельні інтерпроксимальним контактам – для первинного огляду, діагностики карієсу.
Додаткова «ортогональна» панорамна програма, в якій промені перпендикулярні кістці щелепи. Застосовується при плануванні імплантологічних втручань.
Панорамна програма «bite wing» - панорамна програма без відображення суглобових відростків з великим коефіцієнтом збільшення.

Томографічні програми:

1-4 поперечні зрізи в ручному або автоматичному режимі.
Латеральні і задньо-передні знімки ВЧН суглоба;
Латеральна проекція і зріз синусних пазух.
Автоматичний контроль експозиції – опція, що дозволяє автоматично змінити параметри експозиції під час виконання знімка, якщо ці параметри були вибрані оператором не оптимальним чином.
Таким чином, повністю цифровий ортопантомограф Planmeca ProOne, сьогодні, є найвигіднішою і відповідною пропозицією для більшості стоматологів та імплантологів. У нім як найкраще поєднуються :
відмінна ціна, найвища якість, панорамні і томографічні програми і відмінний сучасний дизайн.
Просте інтуїтивно зрозуміле управління виключає можливі помилки і робить усі маніпуляції доступними для будь-якого лікаря клініки.

Рентген-діагностичний комплекс Planmeca

Рентген-діагностічний комплекс від фірми Planmeca (Фінляндія) з'явився на ринку України нещодавно і вже встиг приємно здивувати покупців. Нічого радикально нового виробник не запропонував, але те, як пропрацювали усі «дрібниці» дозволяє назвати цей комплекс кращим з пропонованих на Україні.

Комплекс складається з інтраорального рентген-апарату Planmeca Intra і радіовізіографу Planmeca Dixi New. Добре відомий стоматологам і рентген Planmeca Intra, що добре зарекомендував себе, не піддався ніяким видимим модифікаціям. Зміни сталися в невидимій для користувача частині програмного забезпечення цього апарату, що підвищило його стійкість і «живучість» в «проблемних» електричних мережах. Модель з попередньою версією програми і так практично не доставляла клопоту продавцям і користувачам в Україні. По відгуках же російських колег – апарат став ще надійніший.
Враховуючи функціональні можливості і високу надійність, з гордістю можемо відмітити, що Planmeca Intra – кращий інтраоральний рентген-апарат, який пропонується на українському ринку.
Практично усі пропоновані рентгени, які працюють на постійному струмі (тобто використовують схему високочастотного перетворення напруги), використовують однотипні рентген-трубки (часто навіть одну і ту ж модель Toshiba). Тому і частина параметрів, визначуваних властивостями трубки, мають практично однакові значення, - наприклад розмір фокусної плями. Конструктивне виконання відпрацьоване давно і багато в чому рентгени різних виробників схожі як близнюки. У чому ж різниця?!
Різниця у функціональних можливостях апаратів, в тому, наскільки багато функцій передбачив своєму виробі виробник, наскільки вони зручні і потрібні, на скільки якісно і продумано вони реалізовані. Іншими словами, різниця в тому, в яких режимах примушують працювати однотипні залізяки різні виробники.
Відмінність Intra від інших помітно відразу - досить поглянути на пульт управління. Виробник пожертвував ефектністю рідкокристалічного індикатора на користь надійнішого і практичного світлодіодного. Пульт фактично, розділений на дві зони – верхня для «чайників» - вона дозволяє швидко і не вдаючись до подробиць, вибрати середньостатистичні параметри експозиції для знімка тієї або іншої області. Будьте упевнені – результат буде «на високому рівні»! Друга зона, вона знаходиться в нижній частині пульта, дозволяє змінити за бажанням оператора будь-який з параметрів експозиції!!! Параметрів цих всього три: час експозиції – змінюється в усіх апаратах і залежить від товщини «просвічуваного» шару, або, грубо кажучи – від номера зуба, угодованості щік і типу плівки; напруга анода (kV) - управляти їм можна тільки в рентгенах з ВЧ перетворювачами, тобто працюючих на постійному струмі – про них зараз і мова, і струм катода (mA) – управляти їм не полінувалися лише деякі виробники.
Час експозиції вибирається пропорційно об'ємам «просвічуваних» тканин і управління цим параметром – норма.
Змінюючи напругу, можна міняти контрастність знімка. У Planmeca Intra цей параметр може набувати наступних значень : 50, 53, 55, 57, 60,63, 66, 70 kV. У конкурентів діапазон набагато скромніший.
Зміною струму можна впливати на яскравість знімка і на променеве навантаження на пацієнта. Planmeca Intra – єдиний апарат, в якому цей параметр можна змінювати в діапазоні від 8 до 2-х mA!
Таким чином, Planmeca Intra буде зручна в зверненні і новачкам в рентгенографії і «профі», які розуміють необхідність зміни того або іншого параметра залежно від ситуації. Використання високочастотної технології перетворення напруги дозволяє не лише змінювати параметри експозиції але і понизити променеве навантаження на пацієнта без погіршення якості знімків на 25-30%!!! Ще одним важливим плюсом є тепловий режим роботи таких апаратів – час на охолодження голівки зведений до мінімуму, тобто, наприклад в поліклініці, можна обслужити більшу кількість пацієнтів!
Апарат може бути налаштований на 16 типів плівки, 10 типів напівпровідникових датчиків і 8 типів фосфорних пластинів. Перемикання на різні носії інформації – плівку\сенсор\фосфорну пластину робиться натисненням однієї кнопки.
Часто стоматологи, вибираючи рентген, ставлять питання – чи сумісний він з радіовізіографом? Як таку фізичну сумісність не потрібно жодному з апаратів. Радіовізіографи – напівпровідникові прилади з високою чутливістю і тому єдина вимога до рентгенів з області сумісності – можливість встановлювати час експозиції від 0,04 с. В Planmeca Intra мінімальний час експозиції – 0,01 с! Відповідно, поєднати з цим рентгеном можна будь-кому існуючий радіовізіограф, плівку і т.д.
При работі з «рідним» радіовізіографом Planmeca DIXI, за бажанням, можна приєднати рентген-апарат до персонального комп'ютера для того, щоб на знімку вказувалися параметри експозиції при яких цей знімок був виконаний.
Серйозні зміни сталися в конструкції радівізіографа Dixi. Багато хто звернув увагу на плюси, які несе оригінальна ідея конструктивного виконання цього пристрою. Фінські конструктори вирішили використати спеціальний проміжний контроллер сенсора. Проблема традиційних конструкцій – висока уразливість і низька ремонтопридатність шнура, що сполучає сенсор з комп'ютером. Конструктивно цей шнур дуже непростий – у невеликому діаметрі біля 3-х міліметрів (більший просто не зручний при інтраоральному розміщенні) необхідно розмістити понад десяток дротів по яких передається інформація з дуже великою швидкістю і при цьому проводки мають бути гнучкими і міцними, а шнур – чим довше, тим зручніше. Звичайна довжина цього шнура – близько 3-х метрів. При цьому комп'ютер часто доводиться розташовувати поряд з кріслом, що не завжди зручно, а естетика і гігієна зазвичай страждають. Ноу-хау фінських конструкторів полягає в установці в розрив шнура сенсора контроллера. Цей контроллер перетворить сигнал сенсора і може передавати його по звичайному кабелю для мережевих з'єднань комп'ютера ( недорогий і міняти можна скільки завгодно). Контроллер можна кріпити прямо у голівки рентген-аппарата, при цьому убивається ще один «заєць» - якщо при позиціонуванні сенсор випаде з рук оператора, він не розіб'ється – просто повисне. Довжина мережевого кабелю від контроллера до комп'ютера може досягати 25 метрів (пробували – працює і при 50 )!!! Дбайливі фінни навіть уклали усередині кронштейнів Intrы фрагмент цього кабелю, щоб він не був видний! Таким чином живучість сенсора Dixi вище чим у традиційних конструкцій – впустити складно, коліщатком від випорожнення не переїхати, необережно пробігаючи повз розміщений у роті датчик, - не порвати! Зіпсувати можна тільки частим перекрученням і вигинанням дроту.
У новому сенсорі від Planmeca і ця проблема розв'язана! Горезвісний шнур, який досі був жорстко прикріплений до сенсора, тепер можна буде замінювати в сервісних центрах дилерів – він з'єднається з сенсором технологічним роз'ємом!!! Якщо неприємність з таким сенсором і станеться – шнур зіпсується, його можна буде відносно швидко і недорого поміняти. Крім того, тепер виробник гарантує, що сенсор став стійкіший до ударів – на презентації сенсори «виживали» після падіння з висоти в 2 метри на кахельну підлогу!
Безумовно, основне призначення радіовізіографа – отримувати якісні знімки. Нова мікроелектроніка нового сенсора дозволила дещо підвищити контрастність і чіткість знімка.
Новий сенсор знаходиться в постійній готовності до реєстрації інформації, і тепер операторові немає необхідності перед знімком натискати кнопочки в меню і перемикатися в режим очікування знімка.

З моменту запуску програми Dimaxis, в яку тепер введені додаткові фільтри, оператор може робити будь-яку кількість знімків, не торкаючись клавіатури або мишці. Програма Dimaxis комплектується новою версією бази даних Solid Flow Engine, яка стала ще надійнішою і отримала додаткові інтерфейси і функції.

Додаткові можливості несе створення Ethernet – інтерфейсу для радіовізіографа Dixi. Мережевий інтерфейс дозволяє управляти радіовізіографом з будь-якого комп'ютера в мережі клініки.